מקצוע החשמלאות במאה ה 21

החשמלאי במאה ה- 21:

לפני שאתתחיל אני מוכרך להגיד יש לי חיבה מאוד גדולה לחשמל ואלקטרוניקה. תמיד חלמתי להבין יותר ,איך נוצר החשמל ואיך הופכים להיות מהנדסים מובילים בתחום. כתבתי מאמר על המקצוע הזה שנקרא חשמלאים. מקווה שתהנו!

פעם, לא היה חשמל. אחרי זה, היה חשמל אבל הוא לא היה כל כך בולט בחיים של האדם הנורמאלי הממוצע. לעומת זאת כיום, חשמל הוא תנאי בסיסי לחיים נורמאלים. אולי הוא אפילו מתקרב לרמת הצורך של כולנו במים. החשמל בסיסי בחיינו משום שהוא עומד בבסיס של הרבה מאד דברים שאנחנו צורכים באופן קבוע. למשל, לא ניתן לשמור אוכל בבית בלי חשמל כי הרי יש צורך במקרר, לא ניתן להתקלח בחורף כי יש צורך במים חמים ולכן- דוד חשמלי, קומקום וכדומה. לא ניתן ללמוד או לעבוד בלי לעשות שימוש במחשב ובכלל- לא ניתן לתפקד כשאין אור בהתאם לצרכים הספציפיים שלנו. בקיצור, החשמל נמצא בכל מקום ולכן, גם אדם שמבין איך מתעסקים איתו צריך להיות זמין.

  • מקצוע החשמלאות:

בהתאם למקומו הבלתי מעורער של החשמל בחיינו, מקצוע החשמלאות שמכשיר אנשים להתעסק עם חשמל הופך לבולט יותר ויותר ואף משאיר את החשמלאים השונים עם טווח מספק של פניות וביקוש לצורך התפרנסת מכובדת מהתחום הזה. מכיוון שחשמל הוא תחום שיש בו סכנה מסוימת לאלו שעובדים איתו בלי להכיר אותו בצורה מעמיקה, האישור לעסוק בחשמלאות מחייב לימודים ובחינות מעשיים וישנה אף הגדרה מדויקת מה נמצא בתחום הסמכות של חשמלאי מעשי ומה נמצא בתחום הסמכות של חשמלאי מומחה שלמד והתנסה עוד יותר. בכל אופן, חשוב מאד לדעת שכדי לרכוש את מקצוע החשמלאות, לא ניתן לעשות קיצורי דרך ולעבור כל מיני הדרכות מזדמנות. כדי לעסוק בתחום עם רישיון ויותר מזה- עם ביטחון, חשוב לעבור הסמכה מתאימה.

  • הלימודים לצורך רכישת תעודה במקצוע החשמלאות:

תמיד רציתי להיות חשמלאי , לתת שירות כמו חשמלאים בתל אביב .לצורך השגת רישיון של חשמלאי, יש לעבור את הקורסים השונים שבנויים לצורך הקניית ידע בתחום וכן לצורך הקניית ניסיון. כאשר, בסופו של דבר לא משנה היכן נלמד הנושא של החשמלאות, המבחן המסכם שמאפשר לקבל הסמכה בתחום הינו מבחן אחיד לכולם שנכתב ונמצא באחריות של משרד התמ"ת. התכנים שנלמדים בקורס מקיפים בדרך כלל תחומי ידע שונים כגון- מתמטיקה, שרטוט, אנגלית ברמה טכנית ועוד. הקורסים כמובן מחייבים גם התנסויות מעשיות שונות על מנת לקבל תמונה כלשהיא של העבודה בשטח. כל אלו מסייעים להשגת תעודה שמעידה על רישיון לעסוק בחשמלאות מעשית. אם רוצים להרחיב, ניתן להמשיך להתמקצע עד למעמד של חשמלאי מומחה.

האם זה כדאי?:

יש המון שולמים להיות מהנדסי חשמל .כמו מקצועות רבים אחרים, מקצוע החשמלאות גם הוא הינו מקצוע שדורש לימודים בהיקף מסוים, יציב קשיים מסוימים ויגרור אופי מסוים של לקוחות. מבחינת הרווחים הניתנים להשגה בתחום, מדובר במקצוע שיש לו ביקוש רב ולכן, רווחים נאים. כמו כן, מבחינת העניין שבנושא, הדבר תלוי בסוג הבנאדם ונטיית הלב שלו. בכל מקרה, העיסוק בחשמלאות יכול להיות מעניין לא רק מבחינת המפגש עם עבודות חשמל אלא גם המעבר בין לקוחות, הכרות עם אנשים שונים וכדומה.

יש כינוסים שונים שעורכים הארגונים של החשמל לדוגמה כינוס חשמל 2013 שהיה בשנה הזו ובטוח יהיה עוד כאלה בהמשך!